חריקת שיניים והידוק לסתות  (Bruxism)

בקצרה...

חריקת שיניים ו/או הידוק לסתות (Bruxism) היא תופעה רווחת מאוד, אשר נחוות על ידי אנשים הסובלים מהן כפעולות לא מודעות ולא רצוניות. רוב מי שסובלים מכך עושים זאת בהיסח הדעת בשינה או בזמן ערות. מדובר בפעולות אשר שוחקות ומפעילות לחץ גדול מאוד ותכוף על השיניים והחניכיים ויוצרות מגוון גדול של בעיות רפואיות, דנטליות וכלליות, ביניהן שבירת שיניים וסדיקתן, שחיקה וכאבים במפרקי הלסת, כאבי ראש וצוואר, כאבים והסתיידות של החוליות הצוואריות, הפרעות וירידה באיכות השינה ועוד.

למעשה מדובר בהרגל נרכש, אשר טבוע במי שסובל ממנו במשך שנים רבות. הרגל שהפך ל"טבע שני". ניתן לחולל שינוי בנושא זה על ידי תהליך משולב של הגברת המודעות ופיתוח הרגלים חדשים. הדגש הוא על - שינוי, מודעות ופיתוח הרגלים חדשים, אשר מאפשרים ליצור דפוסים בריאים יותר שאינם מזיקים.

"דרך המעיין" הינה גישה תהליכית אשר מאפשרת להפוך את חריקת השיניים ו/או הידוק הלסתות לפעולה מודעת, תוך הקניית כלים מעשיים ויומיומיים. התכנית כוללת 8 מפגשים אישיים המערבים תרגילים משחקיים ודרך ייחודית של התבוננות ולמידה.

לפרטים ולקביעת פגישת היכרות והערכה:

maayanway@gmail.com

054-6206110

רות מעיין - פסיכותרפיסטית בגישות מבוססות גוף-נפש-רוח ומיינדפולנס, מורה לתנועה, מלמדת נשימה, מפתחת שיטה לעבודה עם אנשים אשר מתמודדים עם חריקת שיניים ו/או הידוק לסתות, מחברת הספר: חיבורים מרפאים / חוכמת מכונת הקפה